נלך קצת אחורה ממש לסוף שנות ה 90 (1999 ליתר דיוק), אז עוד היה מוצא האאודי A3 T אדום! הגרסה הספורטיבית של ה A3, מנוע 1.8 ליטר עם 180 כ”ס! רכב שאיפה לכל חובב רכבים דאז… בדיוק שנה לפני הופיעה לראשונה האאודי TT. שהייתה בגדול בגדר חלום.

Source: MK1 Audi TT | Wikipedia
אאודי TT דור ראשון

הדור הראשון (1998-2006) של ה TT הציגה הפתעה מצד אאודי שהביאה את הקופה (4 מקומות) והרודסטר (2 מקומות), רכב יפה, מסובב ראשים. הגיע עם מנוע 1.8, 180 כ”ס (וגרסת קוואטרו נוספת של 225 כ”ס).

אאודי TT דור שני

בדור השני (2006-2014) אאודי כבר עברה מתיחת פנים (בשמירה על אותו עיצוב מעוגל) שיפרה את מבנה השלדה בהחלפת חלקים מסויימים עם אלומיניום והפתיעה עם מגוון מנועים והספקים שונים כמו 1.8 טורבו (160 כ”ס), 2.0 טורבו (211 כ”ס) וגרסת קצה TTS עם 272 (יש האומרים 286) כ”ס בהנעה כפולה! מרשים…

אאודי TT דור שלישי

הדור השלישי (שהגיע ב 2014), שוב שומר על אותו עיצוב אבל הפעם יותר מודרני, מיישר קו עם הסדרות השונות מבחינת קווים מחודדים, פנסי דרך (לד!) ועוד קצת קוסמטיקה, על זה נדבר מיד…

2019! והנה מתיחת פנים (קטנה) נוספת. עד הדור השני היא הייתה מסובבת ראשים ? הדור השלישי של עכשיו יעשה לכם צוואר כואב! האאודי TT בהחלט מרשימה מכל כיוון. מתיחת הפנים מקנה לה גריל המדמה תלת מימד לגריל האמצעי ולקונסים הצידיים, מעטפת מפלטים טיפה יותר גדולה ושינוי פנסי הלד עם קווים חדים יותר. ג’אנט 19 אינץ (הניתן לשדרוג של 20 אינץ). שוב, מבחוץ בהחלט מרשים מאוד.

דור שלישי מחודש, מחודד וחטוב יותר

מה קורה מבפנים ?

תא הנוסעים נותר כמעט ללא שינוי. הדבר הבולט במיוחד פה זה העדר מסך המולטימדיה! כן, כן.. 2019 ואין מסך ככל הנראה מפאת חוסר מקום. צריך טיפה זמן להתרגל, זה באמת מרגיש חסר. הפיצוי מגיע בדיגיטל קוקפיט (לוח מחוונים דיגיטלי) שמגיע היום בדגמים החדשים של הקונצרן, משם ניתן לשלוט במדיה ובעוד כמה דברים, תכף נגיע לזה.
החלק המעניין פה בעצם הוא עניין השליטה והתפעול של בקרת האקלים המתבצעת מפתחי האוורור עצמם (כי אין מקום לכפתורים) המלווים עם צג קטן עליהם, בהחלט מגניב.
חמישה פתחי אוורור מעוצבים ונעימים לעין. אך הוא אינו ניתן לסבסוב כמו באאודי A3! (למי שמכיר) אלא הוא שקוע במקום וכיוון יציאת האוויר נעשה ע”י סיבוב הפלסטיק במקום.
תא הנוסעים מורכב מחומרים ברמה טובה מאוד, בשילוב עם אלקנטרה גם בדלתות וגם בכיסאות. 
כיסאות נוחים, צמודים ומחזיקים את הנהג היטב גם בזמן נסיעה. אם כי הגבוהים שביננו יתקלו קצת בקשיים, אלה שמעל ה 1.80 מטר. לי לא הייתה בעיה כלל כי אני כולה מטר ושייבה 🙂
הגה קטום (ספורטיבי), סטנדרט בכל רכב ספורטיבי היום.

האאודי TT לא בדיוק מתהדרת בתאי אכסון. למעט התא הכפפות הסטנדרטי ותא האכסון הנורא קטן מתחת למשענת היד אין עוד מקומות אכסון.. את הטלפון שמתי במיקום של הכוס (שאגב יש רק אחד).
למערכת המולטימדיה יש צורך בהסתגלות לא קטנה, זוכרים… אין מסך. השליטה נעשית או מההגה, או מהג’ויסטיק ליד ידית ההילוכים. אחרי מספר פעמים מתחילים להתרגל וזה בסדר. פגשתי אנשים שציינו שככה זה פשוט מושלם. אני אישית פחות אהבתי.
מערכת השמע בסדר, סטנדרטית ותו לא. במכונית כזו שעולה לא מעט הייתי מצפה למערכת שמע איכותית יותר.
ואם כבר רכב שעולה לא מעט, אז בואו נדבר קצת על אבזור בטיחותי. אז.. אין! חוץ מסטיה מנתיב בגרסה היקרה יותר פה אין כלום חוץ מ… נכון, ניחשתם נכון – מובילאיי! לא בלימה אוטונומית במקרה חירום, ולא בקרת שיוט אדפטיבית… חבל.

מאחור, ובכן צפוף. בגדול אני דיי חושב שהמושבים מאחור הם רק ליופי או משהו כזה. מרווח הרגליים שם דיי אפסי.
להורים שבינינו, קיים איזופיקס, חיבור פשוט, אבל הילד בנסיעה ארוכה יסבול לא מעט… חבל. בוגר טיפל’ה גבוה (1.80 כזה ומעלה), אין לו בכלל מה לתמרן כניסה לאחור כי הגג נמוך! מציק.
הבגאז’ דיי מפתיע! 305 ליטר של תא מטען… שפע מקום, לא רע בכלל.

רגע לפני שנוסעים

המנוע הקודם 1.8 ליטר הוחלף במנוע 2.0 ליטר עם 197 כ”ס (בגרסה המבחן), 4 צילינדרים, 32.6 קג”מ, DSG7, הנעה קדמית. (יש גרסת קוואטרו עם 245 כ”ס אבל זה כבר מחיר ורכב עם ביצועים אחרים!) יצרן מציין 6.6 שניות מאפס למאה קמ”ש, תיכף נבדוק גם את זה 🙂

מנוע חדש עם תוספת של 17 כחות סוסים

יפה מבחוץ, נעימה מבפנים, איך היא נוסעת ?

אוקי, אז התרשמנו לטובה גם מבחוץ וגם מבפנים, זה הזמן לבדוק ביצועים! (יצא חרוז).

מתמקם, לוחץ על כפתור ההתנעה, מקשיב לסאונד, לוחץ טיפה יותר על הגז, ובכן חביב אך עדיין לא מתרשם (גם לא במצב דינאמי). לוחץ על מצב בורר הנהיגה המוכר (קומפורט, דינאמי, אינדיבידואלי) ויאללה מתחילים…
התחלתי עם מצב קומפורט, נסיעה ארוכה לצפון. אכן נסיעה רגועה ונעימה להפליא. בידוד הרעשים דיי טוב, מנסה לא ללחוץ יותר מדי כי בשביל זה יש את מצב הדינאמי שעוד מעט אבדוק.
האאודי נמוכה. אתה כנהג “יושב” נמוך על הכביש, נסיעה של 100 קמ”ש ועוד ללא פקקים, נראית כאילו אתה נוסע על עגלה! האאודי נותנת לך תחושה של חבוב אני לא מזדה 3, תלחץ ותהנה… גם היציאה מהמקום והעקיפה במצב קומפורט הוא לא רע, או לפחות זו ההרגשה.

אחרי עצירה קטנה להתרעננות. העברתי למצב דינאמי. ההגה כבר לא רך, המתלים קשים יותר, תגובות הרכב הרבה יותר מהירות וחדות ופה יש לי כבר עבודה. העברת הילוך למצב ספורט ותאוצה מהמקום ל 100 מדדתי 6.8 שניות (לא רע בכלל – קרוב מאוד למקור). האאודי TT אכן אוהבת פניות חדות, היא מהירה, היא חדה והיא כיפית. אך חשוב לציין שיש להכיר את הרכב קצת לפני כי היא מחליקה ביציאות. אמנם זה לא קורה בנסיעה רגילה יומיומית, אבל במצב דינאמי עם לחיצות היא אכן מגיעה לתת היגוי קל – כייף! 
למרות שמדובר בהנעה קדמית היא לא מתנהגת כך כלל. 
גימיק קטן ונחמד הוא הכנפון האחורי הנפתח אוטומטי במהירות של 125 קמ”ש ומעלה ונסגר אוטומטית אם ירדנו מ 75 קמ”ש. הוא גם יכול להפתח בצורה ידנית ע”י הלחצן הפנימי ברכב. 
חייב לציין שאנני יודע אם אכן יש לו אפקט כלשהו.. או שזה אכן סתם גימיק, אבל זה אכן מגניב ומושך לעין.

האאודי TT בהחלט יציבה ומתנהגת כראוי. הבולמים עובדים בצורה מצויינת ויש הרגשה שיש על מי לסמוך!
יש לציין שלהבדיל ממצב הקומפורט, נסיעה במצב דינאמי למשך זמן מה היא אכן נהיגה מעייפת, אבל בהחלט מהנה.

בדרך הביתה, ניסיתי לשחק עם מצב האינדיבידואל, בו ניתן לכוון את ההגה, המתלים וכדומה לפי הרצון של הנהג. ניסיתי לקחת את זה לקצה וכיוונתי הכל לדינאמי. אחר כך ניסיתי עוד כל מיני אלטרנטיבות כדי לבדוק האם באמת ניתן להגיע למצב נהיגה מושלם. אבל פה זה אינדיבידואלי לכל אחד,  כשמו כן הוא!

כנפון מתכוונן אוטומטי המושך את העין

זה הזמן לסכם

האאודי TT, אכן רכב מהנה, כייפי, הוא נמוך מה שבהחלט מוסיף לחווית הנהיגה, משדר ספורטיביות ולעיתים במצב הנהיגה הנכון הוא אכן כך! יש לציין כי בנסיעה בכבישים מעט משובשים, למרות המתלים המשופרים אכן מרגישים את הנוקשות, בכל מקרה יש להסתכל על כל החבילה.
לאאודי TT יש פוזה (והרבה), היא מרשימה, אלגנטית ויש לה לא מעט כוח… אכן חבילה ראוייה. בהחלט מסובבת ראשים!

יחד עם זאת, תג מחיר של החל מ 299,900 יש עוד על מה לדבר או לחשוב. אבל אם זהו הכיוון, תוספת (יחסית לא גדולה) וכבר עדיף ללכת על הדגם החזק יותר בקטגוריה ושם כבר תקבלו רכב ספורט טהור TTS

צריכת דלק

טוב, חייב לציין שאכן התרשמתי לטובה מצריכת הדלק לרכב כזה.
בנסיעה משולבת הצלחתי להשיג נתון של כ-16.1 ק”מ לליטר בעוד היצרן מציין כ-16.4 ק”מ לליטר שזה מרשים.
בנסיעת שיוט הצג הראה אף הראה 16.9, אבל מי משייט ברכב כזה.
בנסיעה קשוחה יותר, מצב דינאמי S, מד צריכת הדלק כבר הראה 5.3 ק”מ לליטר. בהחלט לא רע לתפוקה שאתה מקבל.

הפרטים שאף אחד לא מספר

✶ המחיר הוא “החל” מ 299,000 (ממש לא זול). 
✶ הרכב מגיע ללא תוספות מלבד סטיית נתיב שגם זה בתשלום נוסף..
✶ בשביל אגרת הרישוי תאלצו להיפרד מ 3,355 שקל.
✶ ביטוח! המחירים נעים בין 6,850 ל 21,000 שקל תלוי בגיל, נהג צעיר או ותיק, מי נוהג ברכב, העדר תביעות, עוד כמה דברים וכמוכן בחברת הביטוח.
✶ טיפולים בשנות האחריות – לא זולים! אבל ניתן להגיע למוסכים מורשים אחרים על מנת לחסוך מעט ועדיין לשמור על הביטוח.

נגד 👎

   מחיר (לגרסה הבסיסית)
   איננה ספורט טהורה בגרסתה הבסיסית
   ללא אבזור בטיחותי
   

בעד 👍

   חזות!
   פרקטית
   ביצועים
   צריכת דלק

23 הערות

 1. 300 אלף !?!?
  למה מה קרה.. איזה אנשים פראיירים

  בחצי מחיר קונים פולו GTI עם אותם ביצועים! והרבה יותר טוב
  ואם כבר מחיר כזה .. אז פיג’ו RCZ פי אלף יפה יותר

 2. רק בארץ!!! עושקים בלי סוף! הדגם הזה בחו”ל עולה 100 אלף בלחץ!
  למה לקנות בארץ ?? אל תקנו מחירים ירדו!

 3. זה רכב נדיר!
  חבל שבמחיר הזה הוא לא מתחרה באמת בכל הרכבים הספורטיביים באמת כמו הגולף והלאון
  S3 אפילו ה
  באותו מחיר!

 4. רכב לא פחות ממדהים.. אין מה להכנס לכיסים של אנשים
  הריי כל אלה שנוסעים על היונדאי גטס שלהם.. רק מתפוצצים מקנאה…

  רכב יפה ומדהים לכל הדעות

 5. עם כל הכבוד לאאודי ה TT בהחלט יפה מאוד אבל זהו! בסכום הזה אפשר לקנות טייפ R !! ועוד כל מיני יפניות מטורפות! זה סתם רכב פוזה

 6. .רכב יפה אבל ממש לא שווה את הכסף!זה רכב פוזה בלבד
  300 אלף ?
  על מה ולמה ? עם כל הכבוד במחיר הזה מביאים דברים הרבה יותר טהורים לספורט

 7. זהו רכב פצצה! יש לי כזו שנתון 2017
  רכב מדהים מכל הבחינות
  הכותב בהחלט מציג כאן את בעיית המחיר אבל רכב כזה לא קונה אדם שאין לו כסף

  ולמי שיש – אני ממליץ בחום

 8. עוקב אחרייך כבר כמה זמן.. אחלה כתבות! כייף באמת לקרוא. קריא ושנון
  כל הכבוד
  אמשיך לעקוב

 9. נו באמת.. למה לשלם כלכך הרבה על רכב שאין בו כלום!! אני בעלים של מאזדה מיאטה! בפחות כסף רכב הרבה יותר טוב מכל בחינה שיש
  אנשים הזויים

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here