נחזור קצת אחורה שלהי 2013… אאודי S3, דור שלישי, שינוי צורה, 280 כוחות של סוסים, תאוצה מהמקום של 5 שניות למאה… בקיצור, התרגשות 🤗
שש שנים אחרי אני יוצא לדייט סופ”ש עם אותה אחת רק טיפל’ה יותר יפה (ענייני טעם וזה) ויותר חזקה.

אז מה היה לנו שם ?

סולידית עם עוצמה חבויה

מראה, מראה, שעל הקיר

אאודי S3, נראית כמו… ובכן, אאודי  1.2 ליטר רק עם איפור. אם אתה לא באמת “מבין” ברכבים, אתה לא באמת תבחין שמדובר בחיה פרועה מתחת למעטפת הזו. 

לאאודי S3, חזות סולידית הנעה בין משפחתית לספורטיבית. מה שמייחד אותה (כמו בעבר) הם ארבעת המפלטים הכסופים מאחור כולל דיפיוזר (אכן מרשים), חישוקי 18 אינץ בחתך 245/40 (בדגם המבחן), קליפרים אדומים, חצאית פה, חצאית שם וכיתוב המתכת S3 המוטבע בגריל הקדמי ומאחור. היא יפה אך גם קצת מגושמת.

סמל חטיבת הספורט S3

אז איך היא בפנים ?

או, פה זה כבר סיפור אחר. למרות שתא הנוסעים טיפל’ה אנמי, אפרורי ומשעמם… איך שאתה מתיישב אתה מבין את מה שהולך להגיע… כי בכל זאת, ישנם אלמנטים קטנים המרמזים על אופיה הקרבי!
זוג מושבי ספורט, מרשימים ומשובחים מהקטגוריה. טובים מבעבר, נוחים מאוד עם תמיכת גב וצד טובה! (לא למסלול אבל כן ליום יום) הניתנת לכיוון חשמלי (תוספת בתשלום 😕), הגה קטום כמו בכל רכבי הספורט היום הכולל הטמעת הלוגו של חטיבת הדגל – S3.

ידית הילוכים ספורטיבית ועגולה וגם שם כמובן מוטמעת האות S 🙂 רמת האבזור לרכב זה אינו עולה על אאודי סדרה 3 סטנדרטית אך, רמת הגימור בתא הנוסעים אכן ברמה גבוהה מאוד. תא הנוסעים מרווח ונעים.

אני יודע שאף אחד לא ציין זאת בעבר, אבל פתחי האוורור של המזגן פשוט רמה אחת, אפילו יותר מרכבים סטנדרטים היום! הכוונון פשוט פנומנלי! קטנוני שאני. חובה בכל רכב.

Audi S3 Inside
הרגילה A3 מזכירה מאוד את ה
כוונון פתחי האוורור פשוט פנטסטי

ואם אני נוסע עם ילדים ?!

אז ככה, תא הנוסעים מאחור נוח, שוב, הודות למושבים הנוחים, מרווח רגליים לא רע בכלל. המושב האחורי יכול להכיל 2 כסאות ילדים ומבוגר ועדיין יהיה נוח (שלושה מושבי ילדים טיפונת מוגזם, ניסיתי לא צלח). להורים שביננו, אפשר להשתמש באיזופיקס מאחור בקלות! פירוק והרכבה בצורה קלילה, תענוג! 😉
מסך המולטימדיה הנשלף, הוגדל מעט ל 7″ אינץ לצד מערכת מולטימדיה לשליטה על תפריטי הרכב. יכולת השליטה בצורה נוחה צמודה לידית ההילוכים הכולל לחצני מגע וסטיק מעוגל. כמו כן, לא יודע מי הגאון שהטמיע שליטת מולטימדיה מההגה בצד שמאל! למה !?! 🤦

לרכב, מערכת System Sound Audi הכוללת 10 רמקולים, מערכת סבירה ולא יותר. כמובן ש B&O בתשלום נוסף, חבל.
בנוסף, תפריט המולטימדיה מאפשרת לנהג לתכנת את תגובת ההגה והמתלים בהתאם לתכניות קבועות מראש או בהתאם לטעמו האישי של הנהג, בורר מצבי נהיגה – select drive Audi (נגיע לזה בהמשך).
תא מטען בנפח 325 ליטרים, לא רע יחסית להאצ’בק. (אני הכנסתי 2 עגלות ספורט והיה עוד מקום).

יש מספיק מקום
מאחורה לא יהיה חם בקיץ

טוב, שניסע !?

רגע, לפני שיוצאים לדרך בוא נראה בעצם מה סוחב אותנו 😏
לאחר שיפור קל מהגרסה הקודמת, מדובר במנוע 2.0 ליטר, 4 צילינדרים, טורבו. הנעת quattro 4X4, הידעתם שקוואטרו (quattro) רושמים עם q קטנה.

המילה קוואטרו מקורה באיטלקית. משמעותה - 4 הספרה. הקוואטרו הינו שם כינוי לטכנולוגיית ההנעה הכפולה של חברת אאודי. כחלק ממורשת המותג כותבים את המילה קוואטרו עם "קיו" קטנה
פינת הידעת
quattro

גיר 7 הילוכים S-Tronic ואת כל זה מושכים 290 כוחות סוסים, 300 באירופה! (נו, ההמצאה הזו שאנחנו מדינה חמה, “התאמה לאקלים” וזה) החברה מציינת שלמרות זאת אין שום שינוי בביצועים עם מומנט מכובד של 40.8 קג”מ המטיס אותנו 0-100 ב 4.7 שניות! (אמר היצרן), בהחלט נתון מרשים.

S משיכה קטנה אחורה ואתם במצב

יוצאים לדרך!

לחיצה על כפתור ההתנעה! הרגשת הרעידה והצליל הבוקע מהמפלטים מאחור העלה בי חיוך של ילד בן 17 שרק קיבל רישיון! לוחץ עוד כמה פעמים רק בשביל ההרגשה הטובה (כן, גם בשביל שהשכנים יוציאו את הראש).
הפעלת בורר מצבי נהיגה בעל חמש אפשרויות: ‘יעילות’, ‘קומפורט’, ‘אוטומט’, ‘דינמיק’ ו’אינדיבידואל’ — כאשר האינדיבידואלי, מאפשר התאמה אישית ע”י בחירות קשיחות מתלים, הגה ועוד…

העברה למצב Comfort ויאללה דרומה… במשחק בין מצבי הנהיגה Efficiency — Comfort — Auto הנסיעה רגועה, מתלים רכים, נוח להפליא ושקט. האאודי אטומה בצורה טובה ורעשי חוץ כמעט ואינם נשמעים.
בנסיעה רגועה ללא לחיצות ואם לא מעט שימוש בשיוט האדפטיבי לטווח נסיעה ארוך הצלחתי להשיג נתון דיי מרשים של 16.6 ק”מ לליטר. (יצרן מצהיר 17.2).
נסיעה משולבת הצלחתי להשיג גם כאן נתון דיי מרשים של 14 ק”מ לליטר (יצרן מצהיר 14.7). בכל זאת זו S3.
אוקי, עד כאן היה נחמד.. אבל בואו לא נתבלבל לרגע, זו לא A3 זו אחותה הפרועה יותר… ולשם כך התכנסנו.

!מרשים
בנויה למצב דינמיק S3 האאודי

העברת מצב הנסיעה ל Dynamic, משיכה קטנה אחורנית של ידית ההילוכים ואנחנו על מצב S!
המתלים מתקשים, ההגה נוקשה והאאודי לא קלילה כמו קודם! בודק שאין אף אחד… הדבקת דוושת הגז לרצפה! ויציאה מטמטמת מהמקום שמדביקה אותי לכיסא. ואכן קצת פחות מ 5 שניות אנחנו ב 100! (4.9 לאחר מספר נסיונות). עד עכשיו הכביש דיי ישר. היא מהירה! חזקה! גם כאשר אתה מנסה לעקוף, היא מדביקה אותך לכיסא. תענוג!

הנה הגעתי לפיתולים 😬 ההגה כבד, מערכת הקוואטרו פשוט עושה את העבודה בשבילך ושומרת על התנהגות ואחיזת כביש נהדרת. הבקרות כן עובדות עבורך, כלומר עושות לך את החיים קצת יותר קלים אבל אתה עדיין “עובד” (המתלים האדפטיביים חסרים כאן וחבל). 
ממשיכים בכביש המפותל, מפנייה לפנייה, האאודי מגיבה מצויין להעברת המשקל, העברת הכוח לגלגלים עובדת בצורה חלקה והרכב נשאר יציב! 

ננסה לדחוק אותה קצת יותר, עד הקצה (לא שבישראל זה אפשרי). זה הזמן לבטל את בקרות הבטיחות. עכשיו כשאין יותר בקרות שיעזרו לי כנהג. אני דרוך יותר, מפוקס יותר! שוב, הדבקת דוושת הגז לרצפה ואנחנו נדבקים לכיסא! להזכירכם אנחנו בכביש מפותל. הסיבובים נהפכו לקשים יותר, הנהיגה הפכה להיות “מקצוענית” יותר והנה לנו תת היגוי קטן על הסיבוב הראשון. מסיבוב לסיבוב אני מתרגל (הרבה זמן לא נסעתי ללא בקרות). חייב לציין שבארץ כמו בארץ, כבישים משובשים מביאים לחוויה מטלטלת, בגלל מתלי הספורט הקשוחים והחתך הנמוך של הצמיג. גם כאשר מדובר ברכב ספורט יקר כדוגמת אאודי S3, עם מושבי ספורט באמת נוחים, ועדיין…

הבלמים עובדים בצורה יעילה וטובה. עצירה חזקה לפני סיבוב ולחיצה חוזרת על הגז קצת לפני סיום הסיבוב ניתן להבחין בהעברת המשקל בין הגלגלים ולהרגיש מה זה להיות ללא דיפרנציאל מוגבל החלקה הריי אנחנו כבר ללא המערך הטכנולוגי המחפה עלינו כנהגים… 

התרשמתי לטובה מהמנוע שבהחלט מרשים בכוחו בכל מצב, תיבת ההילוכים פועלת בצורה חלקה, מהירה במיוחד במצב הספורט!

זהו! הזמן לחזור הביתה, צריך לסכם

חזרה למצב Auto, מפעילים בחזרה את כל הבקרות למינהן, המתלים הופכים רכים וידידותיים יותר (נעים בגב), עושה את דרכי חזרה למרכז, הנסיעה הרגועה מעט נוחה יותר, לגיטימי 🙂
חייב לציין שהדגם הנוכחי – טוב יותר מהקודם. מבחינת נתונים שהשתנו לטובה, מבחינת נוחות הנסיעה שהשתפרה והבקרות שעוזרות לנהג.

האאודי S3 אכן מהירה מאוד, חזקה, יציבה, “יושבת” על הכביש, צולחת את כל הפיתולים והפניות החדות בקלות, כנהג בכבישי ישראל, אתה לא באמת מנצל את הרכב עד תומו (אלא אם כן אתה במסלול, וכמה כבר אתה מבלה במסלול) ועם זאת יש משהו חסר… נוחות הנסיעה קצת ירודה למתחרות באותה קטגוריה כמו הקופרה למשל או ה GTI. הן אמנם פחות מהירות אבל הרבה יותר מתאימות לחווית נהיגה! סורי אאודי. 🤷‍♂️

רמזים קטנים בכל פינה

צריכת דלק

אחזור על מה שציינתי קודם ואוסיף.
בנסיעה רגועה ללא לחיצות ואם לא מעט שימוש בשיוט האדפטיבי לטווח נסיעה ארוך הצלחתי להשיג נתון דיי מרשים של 16.6 ק”מ לליטר. (יצרן מצהיר 17.2).
בנסיעה משולבת הצלחתי להשיג נתון יפה של 14 ק”מ לליטר (יצרן מצהיר 14.7).
במצב S דינאמיק.. מד צריכת הדלק הראה על 4.9 ק”מ לליטר! (היה שווה כל רגע) 😏

הפרטים שאף אחד לא מספר

המחיר הוא “החל” מ 332,700 (ממש לא זול). 
הרכב מגיע ללא תוספות וכל תוספת חשובה כרוכה בתשלום נוסף! (כמו: USB, מושב חשמלי, מצלמת רוורס).
בשביל אגרת הרישוי תאלצו להיפרד מ 4,712 שקל.
✶ ביטוח! המחירים נעים בין 7,200 ל 18,000 שקל תלוי בגיל, נהג צעיר או ותיק, מי נוהג ברכב, העדר תביעות ועוד כמה דברים וכמוכן בחברת הביטוח.
טיפולים בשנות האחריות – לא זולים! אבל ניתן להגיע למוסכים מורשים אחרים על מנת לחסוך מעט ועדיין לשמור על הביטוח.

נגד 👎

   מחיר!
   חזות (משפחתית מידיי)
   נוחות נסיעה נוקשת
   

בעד 👍

   ביצועים
   כוח, עוצמה ומהירות
   פרקטיות
   צריכת דלק

תא מטען לא רע יחסית להאצ'בק

22 הערות

 1. פאק!! אין מצב.. אני אוטוטו 7 חודשים עם הרכב ולא ידעתי שמשיכה אחורה של ידית ההילוכים מעביר למצב ספורטטטט
  אוו!
  אלופים

 2. על מה ולמה לשלם כלכך יקר!!! לא מבין אתכם!
  רכב כזה בחו’ל עולה 30 אלף יורו!
  חצי!!
  תפסיקו לקנות רכב חדש בישראל! המחירים ירדו

 3. כייף אמיתי לקרוא! לקח לי פעמיים שלושה לקרוא עד שהבנתי את הקונספט
  אבל עברתי על כל הכתבות שלך (לא רק של הרכבים) כתיבה משעשעת ובאמת כייפית לקריאה
  חסרה כתיבה כזו בימיינו

  תמשיך כך

 4. רכב חזק! מהיר בטירוף! אבל לא באמת שווה את המחיר המופרז הזה..יש רכבים באותה קטגוריה זולים יותר ועם חווית נהיגה טובה יותר

 5. רכב מדהים! ברשותי שנת 2015 ואני לא רואה סיבה או צורך לקנות חדש במחיר כזה
  אין באמת הרבה הבדלים בין השנתון שלי לבין האחרונות, זו סתם עקיצה של כסף

  בכמעט חצי מחיר אתה מקבל שנתון כמו שלי ונהנה מאוד מאותה חבילה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here